KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13713466
*
nr 1371 3466
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Stegar, Signerad, daterad -57. Bladets mått: 43x36, oramat löst blad
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2021
kl 20:36:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/12 22:22:45
1
150 kr
8/1 19:51:12
2
400 kr
11/1 10:52:21
3
300 kr
11/1 10:52:21
2
350 kr (Budbetjänt)
11/1 10:53:08
3
400 kr
11/1 10:53:08
2
400 kr (Budbetjänt)
11/1 10:55:18
3
500 kr
11/1 15:46:18
1
500 kr
11/1 15:46:18
3
500 kr (Budbetjänt)
11/1 15:46:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith oramat löst blad stegar usa vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
Edward Smith
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Läs om budbetjänten
nr 1371 3466
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Stegar, Signerad, daterad -57. Bladets mått: 43x36, oramat löst blad
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/12 22:22:45 | 1 | 150 kr |
8/1 19:51:12 | 2 | 400 kr |
11/1 10:52:21 | 3 | 300 kr |
11/1 10:52:21 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
11/1 10:53:08 | 3 | 400 kr |
11/1 10:53:08 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
11/1 10:55:18 | 3 | 500 kr |
11/1 15:46:18 | 1 | 500 kr |
11/1 15:46:18 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/1 15:46:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk edward smith oramat löst blad stegar usa vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49